Детективи Національного антикорупційного бюро України 9 липня затримали комерційного директора компанії-постачальника палива для Міністерства оборони України, якого підозрюють у розкраданні понад 149 млн грн. Про це повідомляє прес-служба відомства.
Як зазначається, чоловік впродовж дев’яти місяців переховувалась від слідства, у листопаді 2017 року його було оголошено в міжнародний розшук.
"Інформація про розшук підозрюваного опублікована ще торік восени на офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ України в рубриці "Особи, які переховуються від органів влади", – йдеться в повідомленні.
У НАБУ також заявили, що про цей факт окремо було поінформовано Державну прикордонну службу України.
"Натомість, із незрозумілих для НАБУ причин, при перетині 9 липня 2018 року підозрюваним державного кордону України співробітниками ДПСУ (діяльність якої координується через МВС України) не вжито заходів до його затримання", – зазначається в повідомленні.
За даними слідства, затриманий, достовірно знаючи, що є підозрюваним, свідомо не повертався на територію України. Проте 13 червня 2018 року сплив термін дії його паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що унеможливлювало подальше перебування на території країн Європейського Союзу, тому 9 липня 2018 року він змушений був повернутися в Україну. Причому державний кордон ця особа перетнула на підставі свідоцтва на повернення в Україну.
"Цього ж дня підозрюваний з’явився до НАБУ, після чого його затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України та доправили до ізолятору тимчасового тримання. Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу", – наголосили в Бюро.
Так, затриманий, за версією слідства, є одним із учасників корупційної схеми, за якої Міноборони України впродовж 2016 року незаконно переплатило за поставлене йому пальне 149,339 млн грн.
"Ще 31 жовтня 2017 року суд виніс ухвалу на затримання підозрюваного з метою приводу для участі в розгляді клопотання про застосування до неї запобіжного заходу. Проте, майже за півтора місяці до того, він, за даними ДПСУ, виїхав із країни і більше не повертався. Відповідно, виконати судову ухвалу було неможливо. Тому 19 жовтня 2017 року особу оголошено у міжнародний розшук, а 11 листопада 2017 року йому передано письмове повідомлення про підозру", – додали в НАБУ.
За даними "Української правди", йдеться про топ-менеджера "Трейд Коммодіті" Володимира Гарькавого.
Крім того, у ДПСУ заявили, що чоловіка не було в їхній базі, тому його пропустили.
"Термін перебування даного громадянина на контролі ДПСУ збіг ще у травні місяці, після цього ініціатор (НАБУ – Ред.) не продовжував термін утримання даного громадянина на контролі по виїзду за кордон", – підкреслив речник ДПСУ Олег Слободян.
За його словами, якщо відомство не отримує відповідного повідомлення, то людину автоматично знімають з контролю.
Як повідомлялося 25 жовтня, Національне антикорупційне бюро України розшукує двох підозрюваних у кримінальному провадженні за фактом розтрати коштів державного бюджету в особливо великих розмірах під час закупівлі палива для Міністерства оборони, а саме – Вадима Майка та Володимира Гарькавого.
Нагадаємо, 11 жовтня НАБУ затримало заступника міністра оборони Ігоря Павловського та директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МОУ Володимира Гулєвича, службовця відділу Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів і працівника Департаменту внутрішнього аудиту МОУ за підозрою в розтраті державних коштів у сумі майже 150 млн грн. Корупційні схеми були пов’язані із закупівлею палива для оборонного відомства.
За інформацією ЗМІ, посадовці компанії "Трейд Коммодіті", яких підозрюють у причетності до розкрадання, втекли напередодні затримання. Згодом Національне антикорупційне бюро України затримало одного з інвесторів компанії "Трейд Коммодіті" Володимира Трофименка, а також Міноборони зобов’язали виплатити "Трейд коммодіті" понад 8 млн грн гарантій за пальне.
30 березня Національне антикорупційне бюро України повідомило, що завершило досудове розслідування щодо посадовців Міністерства оборони України, яких підозрюють у розкраданні державних коштів у сумі понад 149 мільйонів гривень під час закупівлі палива для потреб оборонного відомств.