Корупція коштує Італії €60 млрд на рік

22 Березня 2012, 15:37

За підрахунками голови рахункової палати Італії Луїджі Джампаоліно, корупція щороку завдає країні збитків на €60 млрд. Останнім прикладом стала справа члена регіонального уряду Ломбардії Романо Ла Русса. Ла Русса, який є братом колишнього міністра оборони Ігнаціо, звинувачується у порушенні закону про фінансування партій.

Під великим тиском знаходиться і глава Ломбардії Роберто Форміньйоні, якому загрожує втрата посади через корупцію.  

В поле зору італійської прокуратури потрапили також два провідних лівих діячі: мер міста Барі Мікеле Емільяно, який укладав угоди з дружніми будівельними компаніями; і президент регіону Емілья-Романья Васко Еррані, який підтримав компанію свого брата €1 млн. 

Втім, жоден з цих випадків корупції не обурює італійців більше за справу лівого сенатора Луїджі Люсі. Скарбник лівої католицької партії Margherita привласнив майже €13 млн з партійної казни. Лише на свої подорожі минулого року Люсі витратив €200 тис, а за сімейний відпочинок на Багамах родина Люсі заплатила більше €50 тис. Втім, Люсі досі так і не заарештували.

Італійське видання Corriere della Sera зазначає, що ситуація з корупцією наразі є навіть гіршою, ніж в 90-х роках. «Правлячий клас є настільки жадібним та ексгібіціоністським, що йому не вистачає грошей», – пише видання.

У зв’язку з цим Маріо Монті планує прийняти новий антикорупційний закон, який би передбачав більш суворе покарання.

Як повідомлялося раніше, німецькі експерти передбачають, що у 2012 році корупція може завдати країні збитків у €250 млрд. Вони також зауважують, що за умови повернення масштабів корупції в країні до рівня 2004 року, збитки зменшилися б на 30 мільярдів.