Коронавірус. Україна призупинила пасажирське залізничне сполучення з Словаччиною

13 Березня 2020, 12:34

З 7 ранку п’ятниці, 13 березня, Україна тимчасово зупинила пасажирське залізничне сполучення з Словаччиною, яка раніше оголосила надзвичайний стан через коронавірус. Про це повідомляється на сайті АТ «Укрзалізниця».

 

До сьогодні між країнами курсували поїзди № 960/961 Кошице – Мукачево, № 962/963 Кошице – Мукачево, № 8860/8863 Чієрна над Тисою — Чоп та № 8862/8861 Кошице – Чоп, що належать Словацьким залізницям, а також безпересадковий вагон УЗ № 26/382 Київ – Кошице.

 

Як повідомляється, поїзди Кошице – Мукачево, Чієрна над Тисою – Чоп та Кошице – Чоп залишилися у Словаччині. Пасажири безпересадкового вагону Київ – Кошице, що відправився 12 березня з Києва, покинули поїзд на станції Чоп. Повертатися до Києва вони відмовилися.

 

Продаж квитків на ці поїзди призупинено.

 

Інші міжнародні поїзди та поїзди внутрішнього сполучення курсують за графіком.

 

При перетині кордону з Україною всім пасажирам проводиться температурний скрінінг.

 

Як зазначається на Урядовому порталі, також припиняється міжнародне автобусне сполучення до/з Словаччини. Міжнародні вантажні перевезення не припиняються, проте водії транспортних засобів мають бути обладнані захисними засобами.

 

З 8:00 13 березня на в’їзд до Словаччини через пункти пропуску пропускатимутися лише особи, які мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання на території СР, на виїзд зі Словаччини – без обмежень.

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

 

31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву – COVID-19.

 

МОЗ оприлюднило два мультфільми про коронавірус. Згодом Рада національної безпеки і оборони опублікувала відео з вісьмома правилами, яких слід дотримуватися для запобігання коронавірусу. Уряд створив інформаційну сторінку про Covid-19. 

 

Перший в Україні випадок інфікування Covid-19 зафіксували 3 березня в Чернівецькій області. 12 березня МОЗ підтвердило два нові випадки.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.