Коронавірус. Макрон запускає армійську операцію «Опір»

26 Березня 2020, 11:00

Французький президент Емманюель Макрон для боротьби з коронавірусом запускає армійську операцію «Опір» (Résilience). Про це повідомило France24 в середу, 25 березня.

 

Як повідомляється, армія буде надавати логістичну та медичну допомогу. Франція також розміщує вертольоти, щоб допомогти транспортувати пацієнтів на заморські французькі території в Карибському морі, Південній Америці та Індійському океані.

 

Як зазначає RFI, Макрон оголосив про це після відвідин військово-польового госпіталю в місті Мюлуз. Департамент Верхній Рейн, найбільшим містом якого є Мюлуз, є одним з основних французьких «вогнищ» поширення епідемії.

 

Згідно з даними, які озвучив увечері 25 березня керівник Головного управління охорони здоров'я МОЗ Франції Жером Саломон, за минулу добу від Covid-19 в країні померла 231 людина. Ще більше трьохсот потрапили в реанімацію. Всього в лікарнях перебувають 11 539 хворих. Від початку кризи від Covid-19 у Франції померла 1331 людина.

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.