Коронавірус. ЄС продовжить підтримувати Україну

30 Березня 2020, 16:35

Європейський Союз планує надати Україні пакет підтримки у зв’язку з пандемією коронавірусу. Про це 30 березня повідомляють на сайті представництва ЄС в Україні.

 

 

“Ми допомагаємо Україні в  ці надзвичайно важкі часи. Завдяки цьому пакету підтримки ми прагнемо врятувати життя та зміцнити стійкість суспільства. Ми підтримуємо реагування України на різке зростання потреб у галузі охорони здоровʼя та соціальної допомоги, а також необхідності захисту бізнесу й робочих місць. Ми знаємо, що нам потрібно швидко та ефективно діяти для посилення державних і громадських дій”, —  зазначив Комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та перемовин щодо розширення Олівер Варгеї.

 

 

На сайті пояснюють, що ЄС продовжить підтримувати Україну в цій небаченій кризі та, щоб полегшити її вплив на систему охорони здоров’я, повсякденне життя людей та економіку, готує комплекс заходів допомоги для окремих країн-партнерів і регіону східного сусідства загалом. Перший пакет підтримки для України складає приблизно 80 млн. євро.

 

 

Зазначений пакет допомоги буде спрямовано на підтримку системи охорони здоров’я України, економіки, зокрема малих і середніх підприємств (МСП) та найбільш постраждалих від кризи у співпраці з партнерськими громадськими організаціями. 

 

Нагадаємо, що станом на 10:00 понеділка, 30 березня, в Україні зафіксовано  480 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби Covid-19. За наявною інформацією, з них 11 летальних, 6 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 62 нових випадки. 

 

В Україні коронавірус найчастіше фіксують у людей 31-40 років. На ранок 29 березня кількість випадків коронавірусу в Україні становила 418. 

 

Як повідомлялося, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення.