Королевська пропонує рятувати бюджет запровадженням для депутатів штрафів за прогули

25 Липня 2013, 09:23

Як зазначило відомство, розгляд законопроекту може відбутися на наступному засіданні Кабінету міністрів 31 серпня, пише "Коммерсантъ Украина".

"Однак чи буде він включений до порядку денного – від нас не залежить", – зазначили в прес-службі. 

Доопрацьований законопроект незначно відрізняється від початкового варіанту. До переліку пільг, які було запропоновано скасувати, додалася ще одна. Автори документа вирішили відмовитися від п. 2 ст. 23 закону "Про статус народного депутата", в якому парламентаріям надавалося право на безкоштовний проїзд у міському та приміському транспорті.

"Це популізм, більшість моїх колег і так не користуються цією пільгою. Я й сам можу іноді проїхатися в метро, ​​але що ж я – жетон собі не куплю?" – заявив народний депутат Ярослав Сухий (Партія регіонів).

Відмовившись від безкоштовного проїзду в міському транспорті, автори документа предумали штрафувати народних депутатів за прогули засідань.

"У разі відсутності народного депутата на робочому місці на засіданні Верховної ради або комітету без поважних причин з його заробітної плати вираховується сума денного заробітку, а також стягується штраф у розмірі однієї мінімальної зарплати", – йшлося в п. 3 ст. 24, який зник з тексту доопрацьованого законопроекту.

На думку народного депутата Андрія Павловського ("Батьківщина"), заощадити великі гроші за рахунок введення цієї норми не вдасться.

"Більшість депутатів у парламенті – мільйонери, вони можуть дозволити заплатити будь-який штраф. Однак бюджету такі дії Королевської великої користі не принесуть", – заявив Павловський.

Як повідомлялось, вчора Кабінет міністрів відклав розгляд законопроекту про обмеження пільг депутатів Верховної Ради. 

Як раніше повідомляв Тиждень.ua, лише 19 народних депутатів Верховної Ради відмовилися від матеріальної допомоги. Згідно з частиною восьмою статті 20 Закону України «Про статус народного депутата України» кожному народному депутату надається щорічна оплачувана відпустка з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі подвійної місячної заробітної плати.