«Завдання – ліквідувати заборгованість на підприємствах, які підпорядковані центральним органам влади. Щодо всіх найбільших боржників необхідно розробити графіки погашення заборгованості, погодити їх з Мінфіном, Мінекономіки і Мінсоцполітики і подати їх на затвердження до 1 вересня, і до кінця року ліквідувати борги», – сказала Королевська, додавши, що загальний обсяг таких боргів становить приблизно 383 млн. грн.
«Топ-10 підприємств-боржників – підприємства концерну «Укроборонпром», заборгованість якого становить 170 млн. грн, Фонд держмайна, Мінінфраструктури, Міноборони, Мінагропрод, Національне космічне агентство, Мінрегіонбуд і Держреєстр», – наголосила міністр.
При цьому вона звернула увагу, що нагромаджені борги – це не міністерські борги.
«Це борги не міністерств, а підприємств, які перебувають у координації роботи цих міністерств і відомств. Чітко поставлено завдання провести роботу щодо кожного підприємства», – сказала Королевська.
Вона також повідомила, що до керівників підприємств-боржників застосовуватиметься цілий комплекс заходів, включаючи співбесіди з працівниками спецкомісій з ліквідації заборгованості і кримінальне переслідування. За словами Королевської, в Україні відкрито 1696 кримінальних справ за фактами невиплати зарплат на підприємствах різної форми власності.
Нагадаємо, станом на перше липня Мінсоцполітики оцінювало заборгованість із виплати зарплат у 976 млн гривень.
Згідно із даними Державної служби статистики, в Україні з початку року заборгованість із виплати заробітної плати зросла на 95,9 млн грн.