За її словами, якщо виконати ці завдання, то пенсіонери будуть «впевнені, що вони вчасно отримають свої гроші».
Королівська вважає, цього можна досягти, зокрема, позбавивши Пенсійного фонду невластивих для солідарної системи видатків, які 2013 року складають 40,9 млрд. грн. Окрім цього, потрібно підвищити фонд оплати праці у країні та поліпшити адміністрування Пенсійного фонду.
«Щоб сьогодні Пенсійний фонд був бездефіцитним, фонд оплати праці, з якого сплачуються страхові внески, має складати 548,3 млрд. грн. Зараз він орієнтовно складає 480 млрд. грн. При цьому ще близько 150 млрд. знаходиться у тіні», – зазначила Королевська.
За її словами, для того, щоб провести усі необхідні осучаснення і підвищити пенсії людям, фонд оплати праці має становити 766,5 млрд. грн.
Міністр нагадала, що цього місяця виповнилося 10 років від старту пенсійної системи України у нинішньому вигляді. «До того, як ця система працює, у нас є багато запитань. Вони стосуються і пенсійної «зрівнялівки», і мізерного розміру пенсій, і ще багатьох речей», – зазначила вона.
За словами Міністра, схвалення 9 липня 2003 року базових пенсійних законів дало змогу розпочати роботу над впровадженням трирівневої пенсійної системи. Проте працюють наразі лише два: солідарна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (перший рівень) та система недержавного пенсійного забезпечення (третій рівень). Другий рівень – накопичувальну систему загальнообов’язкового державного пенсійного страхування – передбачається запровадити з року, в якому буде забезпечено бездефіцитність бюджету Пенсійного фонду.
Як повідомлялось, прем’єр-міністр Микола Азаров на засіданні уряду 3 липня доручив Королівській розповідати людям про "покращення" пенсій.
У червні Королевська заявляла, що українські пенсіонери зможуть отримувати пенсії в розмірі 500 євро, щоправда, не уточнила, коли.
Показово, що на початку року Королевська заявляла, що пенсійна реформа довела свою неефективність, оскільки зберігається дефіцит Пенсійного фонду.