“Королева заслуговує на краще”. Що британські ЗМІ пишуть про скандал із Гаррі та Меган Маркл

Світ
16 Січня 2020, 15:17

Тиждень тому, 8 січня, принц Гаррі та його дружина Меган, герцог та герцогиня Сассекські, в офіційному Instagram-акаунті заявили, що збираються відмовитися від "ключових" ролей у королівській родині. Пара оголосила, що хоче стати фінансово незалежною, заснувати благодійний фонд, а також жити "на два континенти", тобто частину життя проводити в Північній Америці. 

 

У королівській родині заяву Гаррі та Меган спершу прийняли неоднозначно. Члени родини проводили кілька нарад, після чого королева Великої Британії Єлизавета ІІ заявила, що з розумінням ставиться до бажання подружжя жити самостійно, але вона "воліла б", щоб Гаррі та Меган залишалися у штаті королівської родини та продовжували виконувати частину своїх обов'язків. Зрештою королева погодилася на "перехідний етап", під час якого герцог та герцогиня Сассекські будуть жити у Канаді та Великій Британії. 

 

У громадськості також виникло запитання запитання, як Гаррі та Меган збираються заробляти, оскільки подружжя оголосило, що відмовиться від забезпечення від королівської родини. Проте у грудні пара подала заявку на реєстрацію власного бренду для книг, одягу та сувенірної продукції. Також частина канадського суспільства не підтримує те, що герцогське подружжя проживатиме в їхній державі, оскільки наразі не зрозуміло, як Меган і Гаррі отримають посвідку на проживання та хто платитиме за їхню охорону. 

 

Наразі переговори тривають як у королівській сім'ї, так і з канадською стороною. Тиждень.ua зібрав головні думки, які публікують британські ЗМІ щодо заяви Меган і Гаррі. 

 

Кореспондент Філіп Джонсон для The Daily Telegraph пише, що заява герцога та герцогині Сассекських не спричинить кризу в королівській родині, навіть якщо означатиме розірвання добрих стосунків між членами сім'ї, оскільки Гаррі не є близьким до спадкоємства британської корони. 

 

Він також додає, що рішення подружжя слід вітати, оскільки воно "закриє рота" лівим британцям, що не є прихильниками монархії та "необґрунтовано звинувачують королівську сім'ю у фанатизмі та расизмі". 

 

"Нарада королівської родини була прикладом того, наскільки стійкі її установи. Вони (члени родини – Ред.) захищають себе не для посилення привілеїв, а для підтримки національної стабільності (Великої Британії)", – пише Джонсон. 

 

Колумніст Річард Літлджон у тексті для Daily Mail пише, що "королева заслуговує на краще", але ситуація з Меган та Гаррі "не змогла порушити її легендарну рівновагу". Він додає, що герцогиня Сассекська є "найкращою акторкою" у цій ситуації, та засуджує її бажання з Канади вирішувати справи Великої Британії. 

 

"Меган оголосила, що не буде жити у США, доки злий Дональд Трамп є там президентом. Смішно, як вона відмовляється жити у країні, якою керує "расистський Трамп", але їй цілком підходить для проживання країна, де прем'єром є Трюдо, якого кілька разів спіймали на цьому", – пише Літлджон. 

 

Натомість Шон О'Граді для Independent зазначає, що може зрозуміти бажання подружжя відокремитися. "Для початку, (королівська) сім'я стала занадто великою, щоб вони (Меган і Гаррі) мали велику роль у Британії. Як молодший брат, Гаррі є "запасним", – пише він. 

 

Автор також зазначає, що розуміє, чому герцог і герцогиня хочуть уникнути публічності, адже "ЗМІ справді перетворювали їхнє життя на пекло", починаючи від смерті матері Гаррі принцеси Діани і закінчуючи "шаленою кампанією ненависті, яку ведуть проти Меган Маркл державні газети".

 

"У ці дні монархам небагато є що робити, окрім як стати корисними у благодійній роботі. Меган і Гаррі – особливо, вона – зрозуміли, що вони не більше, ніж знаменитості, відомі лише своїм походженням", – вважає О'Граді.

 

Колумністка С'юзан Мур для The Guardian пише, що якщо королівська родина надалі хоче представляти народ Великої Британії, вона повинна змінитися. На її думку, Меган і Гаррі живуть в іншому світі, ніж королівська сім'я, і тому їхні друзі дізналися про рішення подружжя раніше, ніж королева Єлизавета ІІ. 

 

"Меган і Гаррі нам нічого не зобов'язані, і ми їм нічого не зобов’язані. Нехай вони йдуть і забезпечують себе самі. Одного разу ми зможемо насправді стати суверенною нацією", – пише Мур.