Коробка з кулаком

ut.net.ua
30 Травня 2008, 00:00

 

 
 
 
 
 
 
 На фото: Ольга Коробка
 
 
 
 
 
 
 
Наші важкоатлети за часів Союзу були визнаними майстрами. Тому СРСР, у свою чергу, посідав чільне місце серед законодавців моди у цьому виді спорту. А олімпійські чемпіони з важкої атлетики в надважкій вазі у ті часи вважалися національними героями. Їх із гордістю називали найсильнішими людьми планети. Леонід Жаботинський, котрого нарекли «Український Кол с», виграв Ігри в Токіо-1964 та Мехіко-1968 (тут наш спортсмен був прапороносцем олімпійської команди СРСР). Жаботинський став кумиром для багатьох, зокрема, й для нинішнього губернатора Каліфорнії Арнольда Шварценеґґера, який не раз наголошував, що на заняття спортом його надихнула кар’єра українського богатиря.
 
В Атланті-1996 золоті нагороди для України виграв син осетинського народу Тимур Таймазов. Незабаром після цього тріумфу він повернувся до себе на батьківщину й зараз в Україні гостює рідко. Через вісім років пробила зоряна година Наталії Скакун. Ставши олімпійською чемпіонкою, вона завершила спортивну кар’єру. Наталія одружилася, народила дитину, та кілька місяців тому повернулася на поміст – як тренер нашої жіночої команди.
 
За словами головного тренера збірної України Василя Кулака, у Пекіні ми можемо розраховувати на дві медалі, проте навряд чи вони будуть золотої чеканки. Всього за честь країни змагатимуться 9 українців (4 жінки та 5 чоловіків). Серед сильної половини людства лідерами вважаються Артем Удачін із Маріуполя та срібний призер Олімпійських ігор в Афінах 38- річний одесит Ігор Разоренов.
 
Серед жінок явний лідер і головна надія – триразова чемпіонка Європи Ольга Коробка. Дівчина виступає в суперважкій категорії. Во на єдина спортсменка у світі важкої атлетики, яку не зважують, бо ваги традиційно розраховані на 150 кг. Оля ж тягне на 160-165 кг. У літаку їй не вистачає одного сидіння. Тому коли в салоні немає вільних місць, своїм кріслом поступається тренер Василь Кулак, сідаючи біля її ніг у проході салону. Як згадує дівчина, цим видом спорту в рідній Бобровиці Чернігівської області вона захопилася тому, що інших секцій у містечку не було. 22-річна важкоатлетка поки цілком зосереджена на кар’єрі, та говорить, що після її завершення збирається схуднути на 50 кг.
 
Загалом те, що українська важка атлетика поступово переміщується в регіони, – тенденція давня. «Якщо порівнювати з минулими часами, то сьогодні в столиці немає нічого, – нарікає Василь Кулак. – Розвалилося все в СКА, зник зал в «Динамо», пішли фахівці й розбіглися спортсмени». Сумно, та цей вид спорту вже досить давно вважається одним із «найбрудніших». Нині мало не ставки роблять, скількох важкоатлетів упіймають на вживанні допінгу в Пекіні. Нам залишається сподіватися, що українців караючий меч ВАДА (Всесвітньої антидопінгової агенції) мине.