Як зазначає професор, усі провідні грузинські партії прагнуть монопартійного правління, однак це не те, чого хоче сама Грузія. "Гадаю, єдиним розв’язанням нинішньої кризи можуть бути дострокові вибори. Цього дуже не хоче нинішня влада від партії "Грузинська мрія". Ідеально буде, якщо після цих виборів вдасться сформувати керівну коаліцію. Однак зараз здається, що ситуація так не розвиватиметься. Ідея про коаліційний уряд дуже непопулярна, зокрема в опозиції. Усі провідні грузинські партії прагнуть монопартійного правління. Але це не те, чого хоче сама Грузія, сьогодні нам потрібен коаліційний уряд, якого ми досі не мали", – розповів Корнелі Какачія.
На думку фахівця, це потрібно, щоб приборкати амбіції деяких політичних лідерів і припинити подальшу радикалізацію. "Неважливо, хто це буде – Саакашвілі чи Іванішвілі, ми маємо створити інституції для грузинської політики, як-от коаліційний уряд, демократію, що базується на консенсусах. Якщо ми справді прагнемо вступити в Євросоюз, то маємо працювати саме так", – наголосив він, додавши, що Грузії не слід залежати від харизматичних лідерів, а варто спиратися на ідеологію та міжпартійну демократію, якої зараз немає.
"Якщо "Грузинська мрія" спробує вчепитися за владу, як це колись намагався зробити Янукович, це буде контрпродуктивно. Бо вони можуть через це отримати ізоляцію. І тоді залишиться небагато варіантів. Якщо дистанціюватися від Заходу, який допомагав Грузії останні 30 років, нікого більше, крім Москви, не можна буде попросити про підтримку. Не думаю, що Іран чи Туреччина погодяться, а отже, вибору немає. Тому зараз "Грузинська мрія" розігрує дуже небезпечний гамбіт, навіть якщо не думає про його наслідки. Упевнений, що Янукович теж не планував утікати з країни. Тому зараз люди порівнюють ці дві ситуації", – зазначив Корнелі Какачія.
Також професор політології зауважив, що хоча "Грузинська мрія" не відмовлялася відкрито від своїх євроінтеграційних планів, не можна сподіватися отримати план дій щодо членства в ЄС, якщо згортається демократія, порушують права людини, а правління перетворюється на авторитарне. До того ж погіршується соціально-економічна ситуація, Грузія доволі погано долає пандемію.