Кораблі НАТО не пройдуть в Азовське море – посол РФ в ЄС

30 Листопада 2018, 14:36

Кораблі Північноатлантичного альянсу не зможуть увійти в Азовське море. Про це заявив посол Росії в Європейському Союзі Владімір Чижов в інтерв’ю Euractiv.

 

"Ну, теоретично вони можуть зайти, для дружнього візиту, за згодою Росії та України. Але я маю сумнів, що Росія дасть згоду на такий візит…Вони не пройдуть у будь-якому випадку", – сказав він.

 

 

Так, на запитання, чи означають його слова, що РФ буде таранити кораблі НАТО, як українські, Чижов відповів, що "це буде залежати від їхньої поведінки".

 

"Але я впевнений, що в НАТО не настільки дурні, щоб докладати такі небезпечні, ризиковані зусилля", – повідомив він.

 

 "Він (Пороршенко, – Ред.)може запросити повітряні сили Марса та Венери разом, але це навряд чи матиме якесь значення", – сказав Чижов.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Також у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців.  27 листопада стали відомі імена військових РФ, які атакували українські судна.