Координатор харківського Євромайдану: Кернес – це маленький Янукович

23 Березня 2015, 14:21

Харківському міському голові Геннадію Кернесу вдалося у своїх руках зосередити контроль над більшістю державних органів міста, що робить його подібним до екс-президента України Віктора Януковича.Таку думку в інтерв'ю Тиждень.ua висловив координатор Євромайдану Харкова Володимир Чистилін.

"Кернес – це маленький Янукович. Він контролює суди, ЗМІ, бюджетників, частково міліцію. Йому вдалося у Харкові зробити те, що Янукович намагався створити в Україні. Втім, для багатьох Кернес – такий-сякий гарант стабільності. З корупцією, хабарями, але без війни", – підкреслив він.

Чистилін зазначив, що ставлення Києва до Кернеса останнім часом змінилося, оскільки його кандидатура на наступних виборах зовсім небажана.

"Раніше київська влада намагалася з ним загравати. Зараз же завели багато проваджень по Харкову, зокрема і на Кернеса. Його починають пресингувати. Все зводиться до того, що на виборах його потрібно прибрати за будь-яку ціну", – зауважив він.

За його словами, незважаючи на протиріччя з центральною владою, Кернес розуміє, що домовитися з Москвою взагалі неможливо.

"При чому, судячи з усього, якщо потрібен буде адмінресурс – його включать. На додачу, Кернес дуже пов'язаний з Росією. У нього там свої інтереси – законні і не дуже. З іншого боку Кернес розуміє, що якщо в Харків прийде Росія – йому добре не буде. З Києвом він зможе домовитися. З Росією – ніколи", –  додає він.

Чистилін не виключає діяльність груп Кернеса, які приховано працюють на його авторитет.

"Про факти я не знаю, але є групи, що працюють як руйнівники. Вони ніби намагаються боротися з Кернесом, але їх дії грають на користь мера. Через таких людей впала підтримка Євромайдану. Коли харків'яни бачать, як відбувається «народна люстрація», коли людей кидають в урни, активісти, які виходили за красивий, інтелектуальний, європейський майдан, розчаровуються", – підкреслює активіст.

Повний текст інтерв'ю читайте тут: Координатор Євромайдану Харкова: близько 10% харків’ян хочуть у «ХНР».