Контррозвідники СБУ попередили втягнення українця у діяльність проросійських терористів

4 Вересня 2018, 17:11

На Луганщині співробітники Служби безпеки України, залучені до проведення операції Об’єднаних сил, попередили втягнення громадянина України у злочинну діяльність на користь «МГБ ЛНР». Про це повідомляє прес-служба Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях у вівторок, 4 вересня.

 

Правоохоронці встановили, що житель Рубіжного був завербований «спецслужбою» терористів у серпні цього року, коли повертався з тимчасово окупованої території через КПВВ «Станиця Луганська». Бойовиків особливо зацікавив той факт, що чоловік мешкає поблизу залізничного вокзалу.

 

"Вдавшись до психологічного тиску, представники «МГБ» змусили його погодитись на негласну співпрацю. «Агент» мав відстежувати та повідомляти учасникам незаконних збройних формувань інформацію про переміщення через станцію Рубіжне української військової техніки. Виконати доручення бойовиків чоловік не встиг, оскільки став об’єктом уваги СБУ. Громадянин надав свідчення стосовно обставин його вербування та поставлених завдань", – йдеться у повідомленні.

 

Служба безпеки звертає увагу, що подібні випадки не є поодинокими. Протягом 2016-2018 років у Луганській області співробітники контррозвідки СБУ виявили майже дев’яносто фактів вербування українських громадян розвідувальними органами країни-агресора та проросійськими бойовиками на тимчасово окупованій території України. 

 

Нагадаємо, 29 серпня стало відомо, що Національній поліції Україні здався бойовик, який у 2014 році зі зброєю чергував у «групі швидкого реагування» в окупованому Донецьку.