Представники Демократичної і Республіканської партій Сполучених Штатів Америки розкритикували заяви американського президента Дональда Трампа про те, що він обмовився на зустрічі з російським президентом Владіміром Путіним і насправді згоден з висновками американських спецслужб про втручання Росії у президентські вибори 2016 року. Про це повідомляє американський телеканал CNN.
Зазначається, що член Палати представників від республіканців та ветеран ЦРУ Уїлл Херд зауважив, що заяви глави Білого дому про обмовку на прес-конференції піднімає питання, що ж він сказав на переговорах з Путіним тет-а-тет.
За його словами, Трампу не варто проводити зустрічі один на один з лідерами інших держав.
"You need to have a strategy, and I don't think he should be doing one-on-one meetings with heads of state because too much is at stake." – @hurdonthehill https://t.co/YC7OK5xfGS pic.twitter.com/9BSWVL0uiO
— Anderson Cooper 360° (@AC360) 18 липня 2018 р.
"Я не думаю, що він повинен проводити зустрічі сам на сам з главами держав, тому що надто багато стоїть на кону", – сказав він.
Зокрема, Херд переконаний, що події у Гельсінкі були частиною дезінформаційної кампанії Путіна.
Водночас лідер Демократичної партії у Сенаті Чак Шумер заявив, що господар Білого дому відмовився від своїх слів занадто пізно.
"Президент Трамп намагався відмахнутися від того, що він сказав учора. 24 години – надто пізно, і у неправильному місці. Якщо Трамп не може прямо сказати Путіну, що він неправий, а ми праві, і наші розвідувальні органи мають рацію, то це неефективно, а що ще гірше – це ознака слабкості", – відзначив він.
Крім того, він додав, що Путін продовжує використовувати Трампа, "оскільки той не має мужності, сили, може, навіть переконання, щоб сказати в обличчя президенту Росії то, що він намагався сказати кілька хвилин тому".
У свою чергу, екс-координатор боротьби з тероризмом у Білому домі Річард Кларк підкреслив, що Трамп на саміті у Гельсінкі нагадував "контрольоване майно" Путіна.
"[Trump] is clearly acting in the way that he thinks Putin wants him to act… He is acting like a controlled asset" – @richardclarke, former U.S. National Coordinator for Security, Infrastructure Protection and Counter-terrorism. https://t.co/LcVXUPf9eX
— Christiane Amanpour (@camanpour) 17 липня 2018 р.
Наголошується, що демократ Адам Шифф зазначив, що сьогоднішні заяви Трампа виглядають так, ніби він "заручник, вимушений щось читати". Також він додав, що не вірить в те, що Трамп обмовився.
“If (Trump) was willing to say things so damaging to the United States in public, you have to imagine that what he said in private was a lot worse,” Rep. Schiff says of Trump-Putin summit, adding he wouldn’t be surprised if the Russians have a recording https://t.co/zb8xu4Zayu pic.twitter.com/01dQusbv7t
— CNN (@CNN) 17 липня 2018 р.
"Я взагалі у це не вірю. Те. що президент обмовився просто не заслуговує на довіру", – сказав він.
Додається, що колишній віце-президент США Джо Байден заявив, що виступ Трампа за підсумками його переговорів з Путіним був повністю корисним саме президенту РФ.
За його словами, мета Путіна – "зруйнувати ліберальний міжнародний порядок, створений після Другої світової війни", який допоміг західним країнам досягти процвітання і миру. Він переконаний, що Трамп "допомагає в цьому порядку денному" Путіну.
Раніше Трамп повідомив, що погоджується та приймає висновки американських розвідувальні служби про те, що Росія втручалася у вибори в 2016 році.
Нагадаємо, 16 липня Трамп не звинуватив Росію у втручанні в американські президентські вибори в 2016 році, а також не підтримав висновки спецслужб США, які стверджують, що РФ втручалася у вибори. Зокрема, Трамп сказав: "президент Путін каже, що це не Росія. Я не бачу причин, чому це повинна бути вона". Водночас він поставив під сумнів роботу американських спецслужб.