«Контраст, який важко осягнути»: дивіться трейлер українського фільму про реальну історію снайпера-колишнього пацифіста

28 Липня 2022, 15:31

«Снайпер. Білий Ворон» – художній фільм, покладений на реальну історію, оповідає про снайпера із Горлівки Миколи Вороненка (позивний «Ворон»). Стрічка є дебютом  у повному метрі режисера та співсценариста Мар’яна Бушана. Сьогодні з’явився перший трейлер до фільму.

Сюжет оповідає про пацифіста Миколу, який разом із вагітною дружиною тримається осторонь наростаючої війни і живе в Норі – екологічному експерименті пари. Втім, смерть дібралась і до мирних екоактивістів, коли російські солдати вбили дружину Миколи і спалили їхню Нору. Тоді головний герой полишив свої принципи і вирішив стати снайпером. Навколо шляху у добробаті, зміни пріоритетів і жорстокості війни будується  історія фільму.

Як розповів продюсер стрічки Артем Денисов, знімання «Снайпер. Білий Ворон» завершили ще у 2021 році, втім деякі кадри з нього виявялись пророчими. Наразі головний герой Павло Алдошин стоїть на захисті України в лавах ЗСУ.

Читайте також: Не темні віки. Що треба знати про Велике князівство Литовське

Для того, аби детальніше передати навчання головного героя, режисер стрічки пройшов теоретичний курс зі снайпингу, також  у якості консультантів на знімальному майданчику працювали представники НГУ та інструктори-снайпери. Скрип-докторкою виступила відома та визнана у світі спеціалістка зі сценарного мистецтва Лінда Сегер.

Критики відгукнулись про майбутній фільм натхненно:

New York Times відзначили нестандартний сюжет оповіді: «Він порадує кожного, хто шукає насичений воєнний екшн, проте режисер не дає стрілянині розпочатися, поки кожен не зрозуміє, що лежить на терезах».

Los Angeles Times: «Настільки мирний початок історії та її розвиток, зосереджений на відданості помсти – це контраст, який важко осягнути. Зрештою, як і імперіалістичну війну».

Прем’єра фільму також символічно запланована на День Незалежності – 24 серпня цього року в усіх діючих кінотеатрах країни. Виробниками фільму є кінокомпанія UM Group за підтримки Держкіно.

 

 

 

Автор:
Тиждень