Контактна група домовилася про нове припинення вогню з 1 вересня

26 Серпня 2015, 22:20

Члени Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі погодилися припинити вогонь на початку нового навчального року. Про це заявив спецпредставник ОБСЄ в контактній групі Мартін Сайдік після засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську.

"Тристороння контактна група вважає важливим і необхідним з урахуванням початку нового навчального року досягти стійкого припинення вогню вздовж всієї лінії зіткнення в якості практичного кроку у забезпеченні виконання відповідних положень Мінських домовленостей", – підкреслив Сайдік.

У цьому зв'язку він зазначив, що "сторони домовилися 1 вересня спільно перевірити, чи дійсне втілення цієї ініціативи".

"Хотів би сказати, що я радий, що учасники робочої групи з гуманітарних питань домовились про те, що необхідно зробити все можливе для забезпечення максимальної безпеки шкільних закладів, які розташовані вздовж лінії зіткнення", – заявив спецпредставник ОБСЄ.

За його словами, для цієї мети сторони повинні до 1 вересня обмінятися інформацією відповідно точного розташування шкіл та надати ці дані ЗМІ та ОБСЄ.

Як повідомлялося, попередня зустріч підгрупи з безпеки відбулася 4 серпня. Очікувалося, що тоді підгрупа підпише угоду про відвід від лінії зіткнення зброї калібром до 100 мм. Однак узгодити документ учасникам переговорів підгрупи з безпеки і контактної групи не вдалося.