Консули відвідали у Росії українських політв’язнів ‪Литвинов‬а та ‪‎Чирнія‬

12 Серпня 2016, 17:50

Українські консули Генерального консульства України в Ростові-на-Дону зустрілися із незаконно утримуваними в Росії громадянами України Сергієм ‎Литвиновим та Олексієм ‎Чирнієм. Про це повідомляє Департамент консульської служби МЗС України. 

Дипломати перевірили умови утримання та стан здоров'я утримуваних українців.

Зазначається, що дипломати перевірили умови утримання українців та надали матеріальну допомогу для придбання ліків та продуктів.

9 серпня суд у Ростовській області Росії відхилив апеляцію на вирок українцю Сергію Литвинову, засудженому на 8,6 років позбавлення волі у колонії суворого режиму за звинуваченням у розбої щодо громадянина Росії в зоні АТО. 

При цьому Генпрокуратура Росії письмово вибачилася перед Литвиновим за заведені раніше проти нього справи. Тоді російське слідсво назвалоЛитвинова бійцем батальйону «Дніпро» і звинуватило у застосуванні заборонених методів ведення війни і вбивстві 39 мирних жителів донбасу.

На початку червня у Росії українського політв’язня Олексія Чирнія доставили з колонії на психіатричну експертизу до Москви. У квітні 2015 року його засудили до семи років колонії суворого режиму.

Нагадаємо, кримчанин Олексій Чирній є фігурантом «справи Олега Сенцова», яку ще називають «справою кримських терористів». 

Його затримали російські силовики у травні 2014 року, після окупації Криму Росією, і звинуватили, зокрема, у спробі підірвати пам’ятник Леніну в Сімферополі. До нього дев’ять місяців не допускали українського консула, а коли ця зустріч таки відбулася, Чирній повідомив, що до нього застосували тортури. Як заявляв російський адвокат Ілля Новиков, який короткий час захищав Олексія Чирнія (його невдовзі примусово вивели зі справи), українець обмовив себе й інших учасників справи під час слідства і пішов на угоду зі слідством саме через катування.