Консулу РФ у Києві вручили ноту протесту через порушення прав українців у Росії

19 Лютого 2016, 18:55

Консула Росії у Києві викликали до МЗС для вручення дипломатичної ноти протесту. Про це повідомили у прес-службі МЗС 19 лютого.

У ноті вимагають припинити практику систематичних порушень прав громадян України, незаконно утримуваних та засуджених на території Російської Федерації.

«Російській стороні було висловлено глибоке занепокоєння у зв’язку з продовженням судового фарсу у справі Надії Савченко, а також застосуванням тортур до незаконно засудженого громадянина України Геннадія Афанасьєва і безпідставного посилення режиму утримання, що спричинило суттєве погіршення його здоров’я», – йдеться у тексті

Окрім того, російській стороні висловлено протест щодо неприпустимості порушення права консульських посадових осіб України на доступ до незаконно утримуваних громадян України, як це передбачено статтею 13 Консульської конвенції між Україною та РФ, що унеможливило протягом тривалого часу відвідання Миколи Карпюка, Станіслава Клиха, Геннадія Афанасьєва, Юрія Солошенка та Олександра Костенка.

«Перешкоджання російською стороною здійсненню консульськими посадовими особами України контактів з незаконно утримуваними  громадянами України розцінюємо як свідоме приховування органами влади Російської Федерації фактів грубих порушень їхніх прав. Міністерство закордонних справ України заявило вимогу перед російською стороною невідкладно вжити вичерпних заходів з метою відновлення порушених прав незаконно утримуваних та засуджених на території Російської Федерації громадян України і їх негайного звільнення», – зазначили у тексті.

Нагадаємо, у вересні МЗС уже викликало російського консула через членів УНА-УНСО, яких незаконно судять у Чечні.