Консул України зміг зустрітися з дівчиною, яка перебувала поруч з Нємцовим під час убивства – ЗМІ

1 Березня 2015, 10:25

Консул України в Москві Геннадій Брескаленко не зміг зустрітись з 23-річною Ганною Дурицькою, коли прибув до СК РФ. Про це він заявив журналістам.

За його словами, Дурицька у статусі свідка має право покинути межі Росії, оскільки не є її громадянкою.

«Оскільки Дурицька перебуває в статусі свідка, вона може безперешкодно поїхати додому в Україну», – зазначив Брескаленко.

Пізніше російський телеканал "Дождь" з посиланням "на джерело близьке до посольства України" повідомив, що Брескаленку вдалося зустрітися з Дурицькою.

Водночас народний депутат від партії «Народний фронт» Остап Семерак в коментарі підтвердив, що питання про місце перебування Анни Дурицької перебуває на контролі українського консула в Москві. За словами депутата, до нього звернулись родичі дівчини, які стверджують, що не знають, де вона зараз знаходиться.

«Вона каже, що її відвезли на якусь квартиру. Там є охорона. Покинути це приміщення їй не дозволяють», – розповів Остап Семерак з посиланням на слова родичів дівчини.

Депутат також зазначив, що Ганна періодично виходить на зв’язок, але не знає, де її утримують. Слідчий комітет Росії поки інформацію не коментує.

Як повідомлялося, в ніч на суботу, 28 лютого, в самому центрі Москви, на Великому Кам'яному мосту біля стін Кремля було вбито російського опозиціонера Боріса Нємцова. Невідомий чотири рази вистрілив в політика. Від поранень Нємцов помер на місці.

Представник СК Владімір Маркін заявив, що за фактом вбивства порушено кримінальну справу за двома статтями КК РФ.

"Кримінальну справу порушено головним слідчим управлінням СКР по Москві за статтями 105 КК РФ "вбивство" і 222 КК РФ "незаконний обіг зброї", – сказав Маркін.

Читайте також: Убивство Нємцова: реакція і перші версії слідства.