Конституційний суд України заборонив обмежувати недоторканність президента

7 Квітня 2010, 11:54
Чинний Президент України Віктор Янукович під час інавгурації Конституційний суд України визнав невідповідним вимогам ст.157 Конституції законопроект про внесення змін до Основного закону, що стосуються гарантій недоторканності для окремих посадових осіб в частині гарантій для президента України.
 
Про це йдеться у висновку КС, який було прийнято 1 квітня і оприлюднено сьогодні, 7 квітня.

Водночас, КС визнав відповідним вимогам ст.157 і 158 Конституції даного законопроекту (№ 3251 від 3 жовтня 2008 року) в частині обмежень недоторканності народних депутатів України.

Нагадаємо, що суд почав розгляд конституційності законопроекту № 3251 27 січня. Суддею-доповідачем у справі був Анатолій Дідківський. Верховна Рада направила його на розгляд Суду 20 жовтня минулого року, проваливши при цьому попереднє прийняття альтернативного законопроекту № 1375 – про обмеження тільки депутатської недоторканності.

Президент України тоді заявляв, що народні депутати свідомо зволікають з ухваленням рішення про скасування своєї недоторканності, а також зазначив, що питання про скасування недоторканності президента штучно прив’язане до недоторканності депутатів