Конституційний суд скасував статтю про недостовірне декларування у власних інтересах – НАЗК

28 Жовтня 2020, 09:30

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) заявило про конфлікт інтересів суддів Конституційного суду, які ухвалили рішення щодо антикорупційних норм. НАЗК виявило ознаки декларування невірогідної інформації у двох суддів Ірини Завгородньої та Сергія Головатого. Про це йдеться в заяві НАЗК, оприлюдненій 27 жовтня.

 

 

Таким чином, судді КСУ розглядали конституційність статті 366-1 Кримінального кодексу, ознаки порушення якої в їхніх деклараціях виявило Нацагентство.

 

"Сьогодні судді голосували за визнання цієї статті неконституційною. Це свідчить про наявність у Ірини Завгородньої та Сергія Головатого конфлікту інтересів під час участі в прийнятті рішення. Закон забороняє суддям брати участь у справі в таких умовах", – йдеться в заяві НАЗК.

 

У Нацагентстві уточнили, що в декларації Головатого за 2019 рік виявлено порушення на 3,6 млн гривень. А у Завгородньої порушення є в деклараціях за 2018 і 2019 роки – на 615 і 754 тисячі гривень відповідно.

 

У ході перевірки декларації судді КСУ Володимира Мойсика НАЗК виявило ознаки використання свідомо підробленого документа, що є порушенням ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу.

 

У відношенні суддів Мойсика та Ігоря Сліденка НАЗК склало адмінпротоколи за неподання повідомлення про суттєву зміну в майновому положенні.

 

"Розгляд цими суддями справи ставить під сумнів об'єктивність рішення Конституційного суду. І це в той час, коли мова йде про справу, від якої залежить майбутнє України, її сприйняття на міжнародному рівні, доступ українців до правди про життя чиновників", – констатували в НАЗК.

 

Нагадаємо, напередодні КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.