Конституційний суд Польщі може врахувати позицію України щодо закону про заборону “бандеризму”

Акценти
15 Лютого 2018, 09:05

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що Конституційний суд у ході вивчення закону про Інститут національної пам'яті може врахувати позицію України. Про це очільник польського МЗС повідомив виданню Gazeta Polska.

 

"Українці теж протестують проти змін до закону про ІНП. Однак, Конституційний суд може врахувати сумніви української сторони й уточнити деякі питання, аби розвіяти нинішні побоювання", – заявив Чапутович.

 

Він зазначив, що у стратегічних питаннях Польща знаходить порозуміння з Україною та підтримує європейські амбіції Києва.

 

"Ми хотіли б, щоб Україна належала до родини демократичних країн в Європі. Ми підтримуємо її територіальну цілісність, підтримуємо в конфлікті з Росією", – наголосив глава польської дипломатії.

 

Він також заявив, що в найважливіших питаннях Польща підтримує Україну, але історичні питання усе ж залишаються на порядку денному. За його словами, Польща повинна вимагати визнання від України історичної правди. Чапутович наголосив, що необхідним є історичний діалог між обома країнами.

 

Водночас він зазначив, що Польща хоче "розблокувати" відносини з Україною. Він висловив сподівання, що незабаром до Польщі приїде віце-прем'єр України Павло Розенко, який проведе переговори зі своїм польським колегою Пьотром Глінським.

 

"Ми розраховуємо на те, що буде відновлено ексгумаційні роботи і що зможуть розмовляти історики", – повідомив він.

 

Як повідомлялося, зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі набудуть чинності 1 березня 2018 року.

 

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

90