Конституційний суд скасував політреформу 2004 року, повернувши Україні Основний закон часів Кучми.
Рішення про скасування політреформи оголосив 1 жовтня голова Конституційного суду (КС) Анатолій Головін, повідомив власний кореспондент Тижня.
Згідно з рішенням, у зв'язку з порушенням процедури розгляду та прийняття, КС визнав неконституційним закон України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року № 2222-IV». Цей закон втрачає чинність з 1 жовтня 2010 року.
Крім того, Конституційний суд зобов’язав органи державної влади привести нормативно-правові акти у відповідність до Конституції України від 28 червня 1996 року у редакції, що існувала до внесення змін законом №2222- IV від 8 грудня 2004 року
Рішення Конституційного суду є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржено.
На думку експертів таке рішення КС може призвести до правового хаосу в Україні.
Нагадаємо, визнання Конституційним судом неконституційності змін до Основного закону від 2004 року і можливе автоматичне відновлення дії Конституції в редакції 1996 року зі збільшенням повноважень президента поставить під сумнів легітимність всієї влади в країні, нещодавно заявив і екс-президент України Леонід Кравчук.
Такої ж думки притримується і народний депутат, лідер Української народної партії (УНП) Юрій Костенко. Політик прогнозує, що «при ухваленні КС рішення про неконституційність процедури ухвалення у парламенті поправок до Основного закону автоматично стануть не чинними усі закони, які було ухвалено після 2005 року, – у тому числі, щодо обрання президента, Верховної Ради, обсягу повноважень Кабміну тощо»
Нагадаємо, 23 вересня КС розпочав розгляд справи про конституційність закону №2222-IV «Про внесення змін до Конституції» від 8 грудня 2004 року.
Експерти також впевнені, що скасування в Україні конституційної реформи 2004 року стане новим негативним сигналом для світової спільноти.