Конституційний Суд Німеччини врятував євро

12 Вересня 2012, 11:42

Конституційний суд Німеччини відхилив скаргу на створення Європейського стабілізаційного фонду євро та бюджетного пакту ЄС. Скаргу підтримали десятки тисяч німців, які вважають, що це обмежить незалежність Берліна в прийнятті рішень. Зважаючи на те, що Німеччина є одним із основних донорів для порятунку під час кризи в єврозоні, то у разі підтримання німецьким судом скарги доля євро могла опинитись під загрозою. Сьогоднішнє рішення суду відкрило шлях для ратифікації угоди про новий фінансовий орган ЄС. 

Крім того, сьогодні президент Європейської Комісії Жозе-Мануел Баррозу виголосив своє щорічне звернення State of the Union, яке визначає основні проблеми нинішнього становища ЄС, його внутрішньої та зовнішньої політики і можливі перспективи їх вирішення.

«Глобалізація вимагає більше європейської єдності. Більше єдності вимагає більше інтеграції. А більше інтеграції вимагає більше демократії. Не треба боятися слів: нам доведеться рухатися до федерації держав. Ми не можемо продовжити вирішувати проблеми союзу за допомогою національних засобів. Цієї осені Європейська Комісія презентує проект поглибленого економічного та монетарного союзів», – заявив Баррозу під час свого виступу.

Звернення президента Європейської Комісії відкрило  більш широке обговорення у Європарламенті щодо ситуації, яка нині склалася в ЄС та пошуку рішень. Європейська Комісія оголосить ряд законодавчих ініціатив, зокрема, щодо Єдиного європейського механізму нагляду.

98