Конституційну більшість у Раді до парламентських виборів не створять

11 Вересня 2011, 19:59

За його словами, «це означало би політичну смерть для більшості політиків, які будуть іти під гаслами опозиції».

«Нинішні рейтинги свідчать про те, що, якби зараз вибори відбувалися за старим законом, зокрема, за пропорційною системою, то влада сумнівно, що змогла би отримати просту більшість, не кажучи вже про конституційну», – зазначив Таран.

Він пояснює, що на виборах в Раду «багато політиків, навіть тих, хто захоче увійти в більшість, будуть іти під опозиційними гаслами».

«Вони будуть такими «тушками-закладками», коли ітимуть під опозиційними гаслами, а потім перейдуть на сторону більшості», – пояснив експерт.

«Якщо би вони зараз увійшли в конституційну більшість, то шансів стати такими таємними тушками для них були би дуже маленькі», – додав Таран.

Нагадаємо, кількість депутатів, що входять до коаліційної більшості нині налічує близько 270 осіб.

Перехід опозиційних депутатів почався у 2010 році, після перемоги Віктора Яунковича на президентських виборах. Тоді з’явилося припущення, що, якщо у Раді набереться конституційна більшість у 300 нардепів, вининкне можливість внести зміни до Конституції задля того, щоб перенести парламенстські вибори на 2015 рік і сумістити їх із президентськими.

Вже восени 2010 року Олександр Єфремов заявив, що Партія регіонів «не збирає 300 голосів». Натомість, за словами Михайла Чечетова у червні цього року, «унаступному парламенті фракція Партії регіонів має збільшитись до 300 народних депутатів».

Зазначимо, що 1 лютого цього року Верховна Рада внесла зміни у Конституцію, які передбачають, що чергові вибори парламенту буде проведено в останню неділю жовтня 2012 року, а президентські – в останню неділю березня 2015 року.