Конкурс на посаду голови ДБР перенесли

30 Вересня 2016, 22:01

Тестування кандидатів на керівні посади до Державного бюро розслідувань перенесли на пізніший строк, але не більше ніж на три тижні. Таке рішення одноголосно 30 вересня прийняла комісія з проведення конкурсу, повідомляє кореспондент Тижня.  

Зазначається, що тестування перенесли у зв’язку зі скаргою кандидата на посаду директора ДБР Анатолія Матіоса щодо неналежної якості тестових завдань та необхідності їхнього коригування і виправлення.

«У зв'язку з поданням звернення Матіоса А. В. листа зі скаргою… у зв'язку з необхідністю вивчити інформацію, викладену в листі та з метою врахування обґрунтованих зауважень (за їх наявності) перенести тестування кандидатів, призначене на 1.10 та 8.10 на пізнішу дату, але на строк не більше, ніж три тижні», – йдеться у рішенні комісії.

У своїй скарзі Матіос зазначив, що частина тестових завдань ґрунтується на застарілому законодавстві, використовуються дискусійні питання, відповіді на які неоднозначні, а також є завдання із кількома частково правильними відповідями.

Загалом, як зауважив він у скарзі, понад 200 тестових завдань мають помилки і недоліки, що на його думку, складає 10%  від їхньої загальної кількості.

Водночас Наталія Севостьянова, заступник міністра юстиції та секретар комісії із проведення конкурсу, підкреслила: «Я продивилася тести, і не побачила суттєвих недоліків. Але ми проводимо важливий конкурс і не можемо допустити, щоб були підстави для його затягування або оскарження результатів у судах. Усі експерти (залучені до створення тестів – Автор) мають підготувати відповіді».

Зазначимо, що експерти, запрошені на засідання комісії, не змогли з’явитися через об’єктивні причини.

Однак на засіданні зачитали лист із поясненням експерта Миколи Хавронюка, професора кафедри кримінального права та кримінології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Він зазначив, що був великий обсяг роботи, а відтак в тестових завданнях справді можуть бути помилки, адже готувалися сотні питань.

Утім, за словами експерта, названа Матіосом кількість завдань із помилками не відповідає дійсності.

Зазначимо, що йдеться, зокрема, про конкурс на посаду директора, першого заступника і заступника директора Державного бюро розслідувань.

Тестування мало початися вже завтра, 1 жовтня, об 11.00.

Читайте також: Кабмін опублікував постанову про Державне бюро розслідувань

Нагадаємо, закон про новий правоохоронний орган – Державне бюро розслідувань, яке має стати одним із ключових у реформованій системі слідчих органів разом із НАБУ та Нацполіцією – Верховна Рада ухвалила у листопаді 2015 року. За рік розбудова ДБР загальмувалася.

Детальніше читайте у матеріалі ДБР у старій міліцейській формі

8 вересня комісія все ж змогла затвердити тести на знання кандидатами законодавства та призначити іспити на 1 і 8 жовтня.

Безпосередній запуск бюро та початок набору персоналу можливі тільки після обрання керівництва, тому раніше 2017 року цього очікувати не слід.