Конгресмен США: напади на журналістів і активістів свідчать про рівень дотримання владою України принципів демократії

28 Грудня 2013, 12:24

«Це брутальне побиття є тривожним зокрема тому, що воно відбулося після низки інших нападів на журналістів і активістів, пов’язаних із протестами, які тривають через рішення президента Януковича зупинити переговори з ЄС щодо тісніших відносин», – заявив Енґел.

Конгресмен-демократ наголосив, що влада України має поважати основоположні демократичні принципи свободи зібрань і висловлювань так само, як і свободу слова.

«Реакція уряду на напади на пані Чорновол та інших є лакмусовим папірцем того, наскільки влада дотримується цих принципів. За цим уважно стежитиме міжнародне співтовариство і зокрема ті, хто, як і я, вважають, що особи, які дозволяють і використовують насильство проти мирних демонстрантів, мають нести персональну відповідальність», – зазначив Енґел.

За його словами, «у зв’язку з цим важливо, щоб українська влада негайно вдалася до прозорого розслідування і, згідно з законом, покарала винних і організаторів».

Читайте також: Напади на активістів Євромайдану засудили західні політики і міжнародні організації

Нагадаємо, уночі 25 грудня невідомі на Бориспільській трасі побили журналістку та активістку Тетяну Чорновіл. У жінки діагностували струс мозку, гематоми на обличчі, зламаний ніс.

Сама журналістка пов'язує напад з активною громадською діяльністю. Міліція відкрила провадження за фактом побиття Чорновіл.

Міліція відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296  ККУ (хуліганство, вчинене групою осіб) та  ч. 1 ст. 121 ККУ (навмисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень).