Конгрес США запросив Facebook, Google і Twitter на слухання щодо втручання РФ у вибори

28 Вересня 2017, 09:40

У Конгресі США запросили Facebook, Google і Twitter на публічні слухання щодо втручання РФ у вибори. Про це повідомляє Reuters.

Так, відповідна комісія Палати представників призначила слухання у жовтні, а комісія Сенату – 1 листопада поточного року, 

При цьому керівники комітету з розвідки Палати представників заявили, що таким чином хочуть краще зрозуміти, як Росія використовувала онлайн-інструменти і платформи, щоб посіяти розбрат і вплинути на наші вибори.

Наразі невідомо, чи погодяться компанії надіслати своїх представників на Конгрес.

У Facebook і Google підтвердили отримання запрошення, а в Twitter відмовилися коментувати запит.

Раніше засновник Facebook Марк Цукерберг заявив, що передасть Конгресу США дані про втручання Російської Федерації  у вибори президента. Також у Facebook повідомили, що  за останні два роки близько 470 облікових записів у соцмережі, які ймовірно пов'язані з РФ, витратили 100 тис. доларів на тисячі оголошень в соцмережі, які рекламують соціальні і політичні повідомлення.

Нагадаємо, що центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

Згодом також стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.