Конгрес США виступив проти повернення Росії до G7

6 Вересня 2019, 12:55

Конгресмен від Демократичної партії Альбіо Сайрес вніс до палати представників Сполучених Штатів Америки проект резолюції проти повернення Російської Федерації до G7 (“Великої сімки”). Відповідний документ опублікували на сайті конгресу США.

 

Згідно з документом, Палата представників, незважаючи на протилежне рішення президента США Дональда Трампа, виступає проти формату G8 за участі РФ “беручи до уваги, що з 2014 року президент Росії Володимир Путін продовжує порушувати міжнародне законодавство в Криму та в інших регіонах України та продовжує порушувати демократію та права людини як вдома, так і за її межами”.

 

Зокрема конгресмени США підтверджують свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та засуджують агресивні дії Росії в Україні.

 

Також Палата представників засуджує напади Кремля на демократичні суспільства по всьому світу.

 

Конгресмени не схвалюють включення Росії до майбутніх самітів G7 “поки вона не поважатиме територіальну цілісність своїх сусідів та не дотримується стандартів демократичного суспільства”.

 

Проект резолюції перебуває на розгляді комітету з іноземних справ палати представників. Якщо комітет підтримає документ, його винесуть на голосування конгресу.

 

Як повідомлялося, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що не підтримує бажання Трампа повернути Росію до G7 («Великої сімки»).