У Палаті представників США почалося розслідування обставин продажу уранової компанії Uranium One російському «Росатому». Про це пише Медуза.
Зазначається. що операція була схвалена при президенстві Барака Обами в той час, коли пост держсекретаря займала Гілларі Клінтон.
Республіканці вважають, що в угоді можуть бути ознаки корупції.
Uranium One контролює одну п'яту запасів урану в США, крім копалень у Казахстані, Австралії і ПАР. У зв'язку з тим, що уран є стратегічним ресурсом, то угода мала бути схвалена Держдепартаментом США.
У 2015 році The New York Times писала, що на тлі угоди «Росатома» з Uranium One фонд Клінтонів став отримувати пожертвування на суму понад 30 мільйонів доларів від підприємців, пов'язаних з уранової компанією. Білл Клінтон, в свою чергу, в 2010 році отримав гонорар в 500 тисяч доларів від банку «Ренесанс-Капітал» за виступ; в цей же час банк проводив оцінку активів Uranium One.
Як писала газета, за рахунок транспортування урану в Канаду Uranium One вдавалося обходити заборону на вивезення стратегічного ресурсу з США.
Гілларі Клінтон стверджувала, що не була причетна до схвалення угоди «Росатома» і Uranium One, а цим займалася комісія з іноземних інвестицій уряду США, пов'язана з Держдепартаментом. Вагомих доказів того, що пожертвування до фонду Клінтонів мали корупційний характер, поки видобуто не було.
Раніше парламент Литви у четвер, 15 червня, визнав, що атомна електростанція (БелАЕС), яка будується в Островецькому районі Білорусії, є небезпечною, становить загрозу національній безпеці Литви, її навколишньому середовищу і здоров'ю громадян.