Конгрес США підтримує надання Україні летального озброєння

31 Березня 2015, 13:30

Ідею надання Україні летального озброєння для захисту від російської агресії повністю підтримує Конгрес США. Про це заявив член Палати представників Конгресу США, глава комітету з питань збройних сил Вільям Торнберрі на брифінгу в Києві.

"Я думаю, що обидві партії, що входять до Конгресу, підтримують ідею додаткової допомоги Україні в захисті. Ми допоможемо нашим колегам у Конгресі краще зрозуміти ситуацію в країні і просунути цей питання. Це буде нашою метою", – сказав він.

Водночас Торнберрі висловив думку, що президент США Барак Обама поки що не прийняв остаточного рішення щодо надання Україні летальної зброї. "Конгрес і Сенат підтримують надання таких коштів. Обговорення ще не завершено, кожен день приносить нові домовленості", – додав він.

Конгресмен розповів, що під час зустрічей з керівництвом України чиновники порушували питання про кібербезпеку: "Нас запитували про можливість надання засобів захисту… Я думаю, це саме те, що найближчим часом ми зможемо надати Україні".

Торнберрі додав, що під час зустрічей обговорювалися реформи в Україні, зокрема, військова, однак не обговорювалися жодні умови для надання Києву летального озброєння.

"Єдина умова – це знайти правильний баланс між різними видами допомоги", – наголосив він.

Торнберрі висловив переконання, що конфлікт на сході України загрожує не лише стабільності в Європі, але і у всьому світі.

"На мою думку, після Другої світової війни це зараз найсерйозніший конфлікт", – сказав він, і додав: "Росія перетнула червону лінію, коли захопила Крим і ввела танки на схід України, тому, на моє особисте переконання, Україні необхідно надати всіляку можливість захистити себе".

"Я сміюся, коли хтось каже, що США можуть комусь щось вказувати. Український народ довів, що вирішує сам за себе. Бойовий дух і бажання незалежності заслуговує захоплення. Ми – союзники із відбиття агресії", – зазначив він.

Як повідомлялося, 24 березня Палата представників конгресу США закликала  Барака Обаму розпочати постачання летальної зброї в Україну.

30 березня конгресмени США прибули в Україну для обговорення такої можливості.