Конгрес США оприлюднив законопроект про санкції щодо до фізичних і юридичних осіб, які беруть участь в будівництві російського газогону "Північний потік-2".
Так, санкції пропонується вводити проти компаній, які на тих чи інших умовах надають свої судна для прокладки нафтопроводу на глибині від 100 футів нижче рівня моря. Також обмеження можуть поширюватися на страховиків таких судів.
Згідно із законопроектом, президент США може ввести стосовно порушника п'ять і більше видів санкцій. Документ передбачає, серед іншого, відмову у видачі візи директорам і акціонерам з контрольним пакетом акцій у компаніях зі списку санкцій, заборона на проведення платежів і угод з нерухомістю в юрисдикції США, а також на інвестиції в капітал. Крім того, може вводитися заборона на експорт товарів і технологій на адресу компанії, що потрапила під санкції.
Учасникам будівництва "Північного потоку-2" також загрожує заборона на укладання контрактів з урядом США для поставок товарів і послуг. Фінансовим інститутам США можуть забороняти видачу кредитів на загальну суму понад $10 млн протягом 12 місяців.
Нагадаємо, 21 травня міністр енергетики США Рік Перрі анонсував ухвалення законопроекту про санкції щодо компаній-учасниць проекту "Північний потік-2" у «не дуже віддаленому майбутньому».
Також сенатор-республіканець від Техасу Тед Круз та сенатор-демократ від Нью-Гемпшира Джинн Шейхін підготувализаконопроект щодо санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2". Планується, що обмежувальні заходи будуть спрямовані на судна, які прокладають газопровід, та компанії, які володіють цими суднами. У законопроекті також йдеться про відмову у візах керівникам компаній, які пов'язані з цими суднами. Крім цього, законопроект передбачає санкції проти компаній, які проводять страхування газопроводу.
Раніше посол США у Німеччині Річард Гренелл виступив з погрозами санкційних заходів проти німецьких компаній, що беруть участь у проекті російського газопроводу "Північний потік-2".
Крім того, віце-президент США Майк Пенс розкритикував Німеччину за будівництво проекту "Північний потік-2" і недостатні витрати на оборону.
Водночас у Міністерстві економіки Німеччини виступили проти екстериторіальних санкцій США щодо проекту "Північний потік-2".