Конфлікт правоохоронних відомств. У США відреагували на зрив спецоперації НАБУ

5 Грудня 2017, 07:55

У Державному департаменті США висловили занепокоєння через зрив правоохоронцями спецоперації Національного антикорупційного бюро та заявили, що такі дії "підривають незалежність антикорупційних інституцій". Про це йдеться в заяві опублікованій на сайті відомства.

"Нещодавні події, включаючи зрив розслідування корупції на високому рівні, арешт посадових осіб з Національного антикорупційного бюро України і вилучення конфіденційних документів НАБУ, викликають стурбованість щодо відданості України боротьбі з корупцією", – йдеться в заяві.

У відомстві також заявили, що подібні дії є "частиною намагань підірвати незалежні антикорупційні інституції, які Сполучені Штати та інші допомагали підтримати".

"Вони (дії проти НАБУ – Ред.) підривають довіру суспільства та створюють ризик для зриву міжнародної підтримки України", – наголосили в Держдепі.

Як повідомлялося, дипломатичний представник США в Україні Марі Йованович виступила на підтримку працівників НАБУ та САП, також вона повідомила, що високо оцінила їх роботу.

Нагадаємо, 29 листопада СБУ затримала агента Національного антикорупційного бюро Юрія Боярського при спробі передачі хабара першій заступниці голови державної Міграційної служби Діні Пімаховій.

Згодом у Національному антикорупційному бюро України звинуватили Генпрокуратуру та Службу безпеки в незаконному втручанні в спецоперацію, яка була спрямована на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі.

Тим часом прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що працівники Генпрокуратури під час обшуків за місцем проживання агента НАБУ Катерини Сікорської вилучили документи із грифом "обмеження доступу", зошити про прослуховування об’єктів зацікавленості НАБУ.

Водночас, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що апарат агентів НАБУ наразі перебуває поза законом. За його словами, закон вимагає, щоб під час відбору кандидати проходили відкритий конкурс, але "десятки агентів були обрані на "закритих процедурах". Крім того, він додав, що агенти не були допущенні до держтаємниці  та використовували незареєстровану в Україні техніку для прослуховування, яку завезено контрабандним шляхом. У НАБУ повідомили, що заяви генпрокурора не відповідають дійсності.

4 грудня ГПУ викликала на допит агентів НАБУ Катерину Сікорську та Сергія Тітенкова.