Конфлікт правоохоронних відомств. У Євросоюзі стали на бік НАБУ — заява

5 Грудня 2017, 23:03

Європейська служба зовнішніх дій 5 грудня поширила заяву щодо ситуації у сфері боротьби з корупцією в Україні. Документ опублікований на офіційному сайті ЄСЗД за підписом речниці Майї Косьянчич.

Євросоюз уперше чітко став на бік НАБУ у конфлікті між українськими правоохоронними органами та поклав вину за загострення на Генеральну прокуратуру.

"Публічне розкриття розслідування фактів корупції з боку Генеральної прокуратури суттєво послаблює можливості Національного антикорупційного бюро проводити ефективні розслідування,  а також підриває віру людей у можливість ефективної протидії корупції", – йдеться у заяві речниці ЄСЗД.

У Брюсселі нагадали, що боротьба з корупцією залишається "ключовим елементом розвитку відносин України та ЄС", і наголосили, що від ефективності антикорупційної компоненти залежить успіх всіх інших реформ.

В Євросоюзі закликали українську владу "посилити свої зусилля для того, щоб забезпечити незалежність, операційну спроможність  та ефективність антикорупційних інституцій". "Роботу цих органів треба посилювати, на не підривати", – дорікнули в ЄСЗД.

Читайте також: Історія з агентом НАБУ. Що відомо про конфлікт Бюро з Генпрокуратурою та СБУ

Нагадаємо, 5 грудня Генпрокуратура викликала на допит двох штатних працівників НАБУ. Згодом стало відомо, що ГПУ оголосила підозру двом працівникам НАБУ.

Як повідомлялося, 29 листопада СБУ затримала агента Національного антикорупційного бюро Юрія Боярського при спробі передачі хабара першій заступниці голови державної Міграційної служби Діні Пімаховій.

У Національному антикорупційному бюро України звинуватили Генпрокуратуру та Службу безпеки в незаконному втручанні в спецоперацію, яка була спрямована на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі.

Згодом прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що працівники Генпрокуратури під час обшуків за місцем проживання агента НАБУ Катерини Сікорської вилучили документи із грифом "обмеження доступу", зошити про прослуховування об’єктів зацікавленості НАБУ. 4 грудня ГПУ викликала на допит агентів НАБУ Катерину Сікорську та Сергія Тітенкова.