Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що співпраця українських антикорупційних відомств відповідає нормам укладеного меморандуму про співпрацю з Федеральним бюро розслідувань. Про це він сказав під час Глобального форуму з повернення активів у Вашингтоні, пише Радіо Свобода.
«Дійсно, я можу підтвердити, що НАБУ на підставі заключених меморандумів є певна співпраця – не тільки з ФБР», – сказав він.
Холодницький зазначив, що подібні меморандуми про співпрацю Україна підписувала не тільки з ФБР, а також з антикорупційним директоратом Румунії, з Центральним антикорупційним бюро Польщі та низкою інших антикорупційних органів по всьому світу.
«Питання не втому, є чи немає співпраці, це вважається здоровим явищем…Наскільки я знаю як прокурор, який наглядав за цими справами, діяльність ФБР зводилась до консультування і, власне, до тих дій, які проводили вони в рамках меморандуму», – сказав Назар Холодницький.
Як повідомлялося, дипломатичний представник США в Україні Марі Йованович виступила на підтримку працівників НАБУ та САП, також вона повідомила, що високо оцінила їх роботу. Крім того, у Державному департаменті США висловили занепокоєння через зрив правоохоронцями спецоперації НАБУ та заявили, що такі дії "підривають незалежність антикорупційних інституцій".
Нагадаємо, 29 листопада СБУ затримала агента Національного антикорупційного бюро Юрія Боярського при спробі передачі хабара першій заступниці голови державної Міграційної служби Діні Пімаховій.
Згодом у Національному антикорупційному бюро України звинуватили Генпрокуратуру та Службу безпеки в незаконному втручанні в спецоперацію, яка була спрямована на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі.
Тим часом прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що працівники Генпрокуратури під час обшуків за місцем проживання агента НАБУ Катерини Сікорської вилучили документи із грифом "обмеження доступу", зошити про прослуховування об’єктів зацікавленості НАБУ.
Водночас, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що апарат агентів НАБУ наразі перебуває поза законом. За його словами, закон вимагає, щоб під час відбору кандидати проходили відкритий конкурс, але "десятки агентів були обрані на "закритих процедурах". Крім того, він додав, що агенти не були допущенні до держтаємниці та використовували незареєстровану в Україні техніку для прослуховування, яку завезено контрабандним шляхом. У НАБУ повідомили, що заяви генпрокурора не відповідають дійсності.
4 грудня ГПУ викликала на допит агентів НАБУ Катерину Сікорську та Сергія Тітенкова.