Конфлікт між Росією й Туреччиною в 2016 році є неминучим – розвідка США

29 Грудня 2015, 09:28

Згідно з розрахунками аналітиків Stratfor, відносини між Росією і Туреччиною в наступному році продовжать загострюватися. Про це йдеться в доповіді з прогнозом щодо політичної та економічної ситуації в світі в 2016 році, яку опублікувала американська розвідувально-аналітична компанія Stratfor.

Туреччина, швидше за все, зробить військову акцію на півночі Сирії, а також спробує збільшити свою присутність на півночі Іраку, упевнені аналітики.

При цьому метою Анкари буде протистояння не тільки бойовикам «Ісламської держави», але й стримання сирійських курдів. В цілому, за прогнозами аналітиків, Туреччина посилить свій вплив у регіоні.

Stratfor приходить до висновку, що ці дії збільшать ризик протистояння Туреччини з Росією та Іраном. Росія найменше хотіла б конфліктувати з Туреччиною, відзначають аналітики, так як Анкара контролює підходи до Чорного і Середземного морів, але цей сценарій неминучий. Крім того, в Stratfor попереджають, що залученість Росії в сирійський конфлікт зростає і це може призвести до «розповзання» її початкового завдання в регіоні і необхідності вирішувати занадто багато завдань одночасно.

Як повідомлялося, 29 грудня Росія посилила санкції проти Туреччини.

Як відомо, після інциденту в листопаді, в ході якого турецькі ВПС збили російський бомбардувальник Су-24, Анкара і Москва виступили з різкою взаємною критикою. Країни звинувачують один одного в закупівлі нафтопродуктів, які в Сирії та Іраку добувають терористи з "Ісламської держави".

Нагадаємо, 17 грудня президент Росії Владімір Путін на прес-конференції припустив, що збиттям СУ-24 Туреччина бажала догодити США.