Конфлікт між Росією і Заходом розтягнеться на десятиліття – Расмуссен

12 Грудня 2014, 08:25

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що конфронтація між НАТО і Росією може затягнутися на десятиліття.  Про це він заявив в інтерв'ю журналу Ir.

«Я б навіть використовував більш сильне слово – розчарування (про ситуацію навколо Росії – ред.). У своїй першій промові на посаді я зазначив, що НАТО і Росія могли б створити стратегічне партнерство. Ми домовилися про це на саміті НАТО і Росії в 2010 році. Сьогодні Росія вважає НАТО противником, і я дуже розчарований. По-моєму, цей сценарій конфлікту між Росією і Заходом розтягнеться на десятиліття. Ці розрахунки може змінити один елемент – ціна на нафту, яка здатна скоротити період конфлікту», – заявив Расмуссен.

За словами колишнього генсека НАТО, російській еліті потрібен образ зовнішнього ворога, щоб приховати те, що вона не змогла модернізувати і реформувати російське суспільство.

Расмуссен вважає, що в Україні конфлікт не зупиниться – за його словами, для того, щоб не дозволити сусіднім країнам інтегруватися в НАТО і ЄС, Росії потрібні заморожені або відкриті конфлікти.

"Модель зрозуміла: Росія вважає, що ЄС і НАТО не будуть приймати нові країни, поки ці конфлікти не вирішені", – підсумував Расмуссен.