Лідер українських комуністів Петро Симоненко закликав парламент невідкладно повернутися до питання прийняття мораторію на підвищення цін і тарифів .
Про це 5 жовтня він заявив, виступаючи з трибуни Верховної Ради.
«Неприпустимо і антисоціально піднімати ціни і тарифи, в умовах, коли люди не мають досить засобів, щоб заплатити навіть за нинішніми рахунками, до тих пір, поки не будуть погашені усі борги по зароботній платні, незалежно від форми власності підприємства-боржника. Чи то бюджетна організація, чи то комерційне підприємство», – наголосив Симоненко.
Нагадаємо, 4 жовтня, фракції Партії регіонів, Комуністичної партії й Блоку Литвина у Верховній Раді домовилися про створення більшості «Стабільність і реформи».
Відповідну угоду підписали голови цих фракцій Олександр Єфремов, Петро Симоненко й Ігор Шаров.
Обов'язкове існування коаліції в Раді було передбачено Конституцією редакції від 8 грудня 2004 року.
Після визнання змін до Основного закону від 8 грудня 2004 неконституційними ця редакція втратила чинність і відновила дію Конституція-1996.
Нею допускається існування в Раді більшості, а не коаліції.
1 жовтня КС оприлюднив рішення про визнання неконституційним закону № 2222-IV «Про внесення змін до Конституції» від 8 грудня 2004 року.
Як повідомляв Тиждень, Національна комісія регулювання електроенергетики постановою №812 від 13 липня підвищила з 1 серпня роздрібні ціни на природний газ для населення в середньому на 50% до 72,54-295,41 коп/куб. м (із ПДВ).
Підвищення цін на газ для населення є однією з умов виділення чергового траншу кредиту МВФ.
Прем’єр-міністр Микола Азаров вважає підвищення тарифів на газ і житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованим, і пояснив це підвищення необхідністю проведення модернізації економіки.
9 серпня Україна зобов'язалася перед МВФ підвищити роздрібні ціни на природний газ для населення й підприємств комунальної теплоенергетики ще на 50% з 1 квітня 2011 року.
Експерти вважають, що економічно обґрунтованим було б підвищення вартості газу на 30%, і лише за умови, якщо б була розроблена державна програма щодо реформування українського газового сектору.