Комуністи передумали їхати до Львова 22 червня

16 Червня 2011, 13:07

На запитання, чи планує він чи його однопартійці приїхати до Львова цього дня, він відповів:

«В тому вигляді, в якому ми планували, ні. Ми хотіли у випадку протистояння місцевої влади, ветеранської організації і нашого місцевого осередку у проведенні певних заходів для вшанування цього дня приїхати на підтримку ветеранів. Оскільки ми отримали від  місцевої влади, СБУ, МВС та Генпрокуратури заяви з гарантією, що надалі буде забезпечений порядок і право будь-яких громадян, а мене, перш за все, цікавить ветеранська організація і партійна організація, проводити заходи, у тому числі і 22 червня. Тому ми вважаємо це питання вичерпаним. Не варто робити піар Тягнибоку. Однак, якщо будуть спроби принизити ветеранів, то ми переглянемо своє рішення».

За словами Царькова, голови комуністичних осередків по Україні 22 червня планують брати участь у місцевих заходах.

«Я 22 червня, представляючи одеську організацію, повинен віддати належне біля пам’ятника Невідомому Матросу. Районні організації відзначать по регіонах. Проте за окремих членів я не можу відповідати, можливо, хтось захоче приїхати (до Львова 22 червня – Ред.)», – додав він.

Окрім цього, за словами нардепа, він реконував не їздити до Львова у цей день і російським комуністам, і членам «Русского единства» і «Родины».

«Не виключаю, що вони можуть приїхати. Я спілкувався з Марковим нещодавно, вони чіткого рішення два-три тижні тому не прийняли, хоча я рекомендував цього не робити. Під час розмови і з друзями з СНД також відмовляв їхати до Львова», – стверджує Царьков.

Раніше лідер українських комуністів Петро Симоненко повідомив, що спільну акцію у Львові мають намір провести Комуністична партії України і Комуністична партія Російської Федерації.

Крім того, 22 червня до Львова у складі делегації представників східних областей пообіцяв приїхати губернатор Харківщини Михайло Добкін. Однак нещодавно він заявив, що, швидше за все, не поїде до Львова цього дня через заяви з цього приводу лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока.

Між тим львівський губернатор Михайло Цимбалюк заявив, що як офіційна особа не буде запрошувати нікого відвідати Львівщину на 22 червня.  Водночас Цимбалюк заявив, що "22 червня Львівщина відзначатиме великим молебнем за участі священиків усіх конфесій".

А мер Львова Андрій Садовий заявив, що варто запобігти конфліктам у місті 22 червня у випадку надходження заявок на провдення акцій від радикально налаштованих сил. При цьому він не виключає можливості звернення до суду, аби таким чином заборонити масові акції у цей день.

У свою чергу в МВС запевняють, що не допустять нових провокацій у Львові під час відзначення чергової річниці початку війни 22 червня. "Якщо хтось збереться їхати до Львова з якимись акціями, ми проведемо роз’яснювальну роботу", – запевнив міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов.

Нагадаємо, 20 травня Верховна Рада ухвалила рішення про запровадження в Україні особливої церемонії – проведення 22 червня кожного року Хвилини пам’яті за загиблими у роки Другої світової війни.

Позначки: