Комуністів і «регіоналів» піймали на спробі фальсифікації документів для Табачника

17 Червня 2010, 09:40

Не чекаючи ухвалення Верховною Радою Рекомендацій парламентських слухань «Запровадження 12-річної загальної середньої освіти в Україні: проблеми та шляхи їх подолання», які відбулись 9 червня, група депутатів – членів Комітету з питань науки і освіти (М.Луцький, В.Личук, М.Зубець від Партії регіонів та К.Самойлик від Компартії) 16 червня здійснили спробу сфальсифікувати рішення Комітету і рекомендувати Верховній Раді розглянути і прийняти  за основу та в цілому законопроект, який, зокрема, передбачає повернення до 11-річної шкільної освіти (р № 6518, зареєстрований лише 14 червня ц.р.).

Про це йдеться в листі голови Комітету, члена БЮТ Володимира Полохала до голови Верховної Ради України Володимира Литвина, в якому депутат просить не брати до уваги і відкликати подання до Верховної Ради України № 04-22/12-595 від 16.06.2010 р. за підписом першого заступника Голови Комітету Луцького М.Г. про начебто ухвалене Комітетом рішення.

В листі голови Комітету наголошується на тому, що це «рішення» ухвалювалось за відсутності необхідного кворуму (в засіданні, згідно законодавства, мають персонально взяти участь мінімум 6 з 10 членів Комітету) – інші члени Комітету, в тому числі і його голова, не були проінформовані про розгляд цього питання.

Окрім того, підкреслюється в листі, «рішення» було прийняте без висновку Головного науково-експертного управління, експертних висновків відповідних міністерств і комітетів, фінансово-економічного обґрунтування, з грубими порушеннями інших статей законів України «Про Регламент Верховної Ради України» і «Про комітети Верховної Ради України».

В листі зазначено, що під час нелегітимного засідання робилися телефонні дзвінки окремим народним депутатам, що не передбачено процедурою, з метою забезпечення «телефонного» кворуму.

«Таке «ноу-хау», такі дії вищеназваних народних депутатів можна кваліфікувати як грубе порушення чинного законодавства, що регламентує діяльність Верховної Ради України і її комітетів, як спробу фальсифікації рішення Комітету та грубе порушення депутатської етики, що дискредитує вищий законодавчий орган України», – сказав Полохало.

Він поінформував, що у відповідності з чинним законодавством та дорученням голови Верховної Ради, яке він озвучив 15 червня 2010 року на сесії Верховної Ради, Комітет готує і планує розгляд Рекомендацій парламентських слухань, а також згадуваного законопроекту 30 червня 2010 року.