Компанія Siemens відмовилася надавати Україні обладнання для ГТС через тиск Росії — Коболєв

15 Вересня 2017, 20:20

Компанія Siemens під тиском Росії відмовилася від продовження поставок обладнання для модернізації української газотранспортної системи. Про це повідомив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

"Перші компресори вже привезли, це були компресори Siemens. Але потім подзвонили Siemens, і сказали, що якщо ми ще привеземо, то ми втратимо російський ринок", – заявив глава Нафтогазу на 14-й щорічній конференції YES в Києві в п'ятницю, 15 вересня.

За його словами, компанії довелося звертатися до General Electric для нових поставок.

Читайте також: Непідвладні санкціям. Як турбіни Siemens опинились в окупованому Криму

Нагадаємо, 5 липня агентство Reuters повідомило, що Росія доставила газові турбіни виробництва німецької Siemens в окупований Крим, на який поширюються санкції Євросоюзу, що забороняють постачання на півострів енергетичних технологій для європейських компаній. 

У Siemens заявили, що зможуть сформулювати позицію щодо подальшої роботи в Росії після того, як отримають відповіді на поставлені компанією питання щодо ​​турбін її виробництва у анексованому Криму. При цьому німецький концерн також звернувся до Арбітражного суду Москви з позовом проти російських компаній. 

21 липня Німецький концерн Siemens офіційно підтвердив, що всі чотири газотурбінні установки, поставлені влітку для електростанції в російському місті Тамань, були незаконно переміщені в анексований Крим.