Компанія надала письмову переписку між міністерством і держпідприємством з якої видно, що Лукаш і Богданов були проінформовані про повну зупинку роботи Єдиних та Державних реєстрів, і свідомо допустили цю ситуацію.
"Наша компанія дійсно потрапила у складне фінансове становище, не отримавши ствердну відповідь на запитання про продовження ключів ліцензій та продовження співробітництва в цілому. У керівництва компанії "Арт-Мастер" була повна впевненість, що від її продуктів фактично відмовилися", – сказано у заяві, яку надіслала заступник директора зі зв'язків з громадськістю Ірина Утріско.
"З травня 2013 року компанія "Арт-мастер" перестала отримувати платежі за обслуговування програмного забезпечення держреєстрів від ДП "Інформаційний центр", але продовжувала виконувати обумовлені в договорах роботи", – зазначили у компанії.
"Ми неодноразово зверталися в ДП "Інформаційний центр" з проханням погасити заборгованість і попереджали, що згідно з підписаними авторськими (ліцензійними) договорами маємо право відстрочити передачу ліцензійного ключа "у разі істотного порушення договору", зокрема, порушення термінів оплати, не кажучи про повну її відсутність", – заявили у "Арт-Мастер".
"Що стосується копій листів, опублікованих у матеріалі "Гроші в обмін на доступ", то деякі з них ми бачимо вперше", – зазначила Утріско.
"Зокрема, компанія "Арт-мастер" не отримувала лист міністра юстиції Олени Лукаш від 1 жовтня 2013 року з вимогою "відновити функціонування реєстрів та технічного супроводу програмного забезпечення", – запевнили в компанії.
"Звертаємо вашу увагу на адресу, на який було надіслано даний лист 1 жовтня 2013 року – вул. Лук'янівська. Це – не адреса компанії "Арт-Мастер", а взагалі невідома нам адреса. Цікаво знати, чим керувалася Лукаш, відправляючи настільки важливі листи по завідомо неправильного адресою", – заявили у "Арт-мастер".
"З урахуванням наведених вище фактів і змісту листування ТОВ "Арт-Мастер", Держінформ'юсту та Мін'юсту, можна припустити, що Лукаш не хотіла, щоб її лист був офіційно отриманий компанією "Арт-Мастер" і пішла на зупинку реєстрів свідомо", – заявили в компанії.
"У нас складається враження, що всі дії щодо наших програмних продуктів і щодо нашої компанії були спрямовані виключно на витіснення нас з ринку", – зазначили в розробника.
"Але ми не втрачаємо надії, що виниклу ситуацію можна врегулювати цивілізованим шляхом, без застосування сили до суб'єкта господарювання з боку держави. В іншому випадку нам не залишиться нічого іншого, ніж шукати захисту в судах міжнародної юрисдикції", – уточнили в "Арт-майстер".
Нагадаємо, 1 жовтня було закрито доступ до єдиних і державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції, ведення яких здійснюється державним підприємством Держінформ'юст. Реєстри забезпечують діяльність Державної реєстраційної служби, Державної виконавчої служби, органів юстиції і нотаріусів.
Колектив Держінформ'юсту заявив про рейдерське захоплення підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції.
В той же час у Мін’юсті повідомили, що збій системи викликаний "технічними проблемами". Згодом у міністерстві виявили, що відбулось несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерного обладнання, автоматизованих систем та комп’ютерних мереж міністерства юстиції, що призвело до блокування інформації.
Міліція відкрила провадження за фактом втручання у комп’ютерну мережу мін'юсту.
Згодом, за повідомленням Міністерства юстиції, станом на 20.00 3 жовтня роботу Державної виконавчої служби України відновлено на 100%, – Державної реєстраційної служби України – на 95%.
4 жовтня генеральний директор ДП «Інформаційний центр» Леонід Богданов заявив, що проблеми, які виникли з державними реєстрами Державної реєстраційної служби України, сталися через їхніх розробників.