"(Україна – ред.) може розраховувати на допомогу різного типу, адресовану також українській армії, але там лунали однозначні заяви, що не може йтися про смертоносне озброєння. Це умови, які Україна знає", – сказав він.
Коморовський не виключив, що в майбутньому ця позиція може змінитись, зауваживши, що вже зараз ніщо не забороняє Україні купувати зброю на міжнародних ринках.
"Чи вони (умови для України – ред.) зміняться? Може, так", – сказав Коморовський.
Президент Польщі зазначив, що під час дискусій на саміті НАТО польські представники були серед держав, які виступали за "більш далекосяжні форми" підтримки України в умовах конфлікту з Росією, але Альянс «ухвалив таке рішення, яке ухвалив».
За словами Коморовського, Україна може розраховувати на політичну підтримку західних держав, зокрема в питанні запровадження нових санкцій Європейським Союзом проти Росії.
Нагадаємо, 4 вересня президент Петро Порошенко заявив, що Україна домовилася з країнами-членами НАТОпро постачання зброї, але не уточнив назви країн. Після цього радник президента Юрій Луценко заявив, що мова йде про США, Францію, Італію, Польщу та Норвегію.
Також повідомлялося, що згодом, 7 вересня, Норвегія заперечила наявність домовленостей, про які розповів Луценко.
Крім того, Міноборони Польщі назвало непорозумінням оприлюднене на вихідних повідомлення про досягнуті на саміті НАТО домовленості про продаж польської зброї, але запевнив, що Польща готова продавати зброю Україні, якщо вона звернеться з таким проханням.
Водночас, експерти зазначають, що переговори щодо постачання зброї можуть тривати близько року.