Комітет виборців назвав партії й кандидатів, які порушують законодавство в «день тиші»

24 Жовтня 2015, 11:55

Спостерігачі Комітету виборців України фіксують масові факти порушень чинного законодавства в «день тиші» перед місцевими виборами. Про це повідомляється на сторінці КВУ у Facebook.

«В низці регіонів України розміщено матеріали (білборди, сітілайти), що містять ознаки агітації. Такі матеріали виконано у стилістиці, що використовується місцевими організаціями партій та кандидатів, або ж із поширенням їх виборчих гасел», – йдеться у повідомленні.

«У місті Києві матеріали із ознаками агітації розміщено від імені кандидатів на посаду міського голови Б. Берези та С. Думчева, а також партії «Відродження». У Херсоні такі матеріали поширено від імені партій ВО «Батьківщина» та «Відродження», а також кандидата на посаду міського голови М. Опанащенка. В Одесі така агітація поширюється від імені кандидатки в депутати місцевої ради С. Фабрикант», – сказано в тексті.

КВУ нагадує, що Закон «Про місцеві вибори» вирізняє таку форму агітації, як політична реклама. До політичної реклами належить в тому числі використання символіки та передвиборних слоганів кандидатів та місцевих організацій партій. Відповідно до ч. 2 ст. 54 Закону «Про місцеві вибори» передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених законом строків забороняється.

КВУ закликає партії та кандидатів припинити порушувати заборону щодо розміщення агітації «в день тиші» та невідкладно зняти агітаційні матеріали.

Як повідомлялося, у суботу, 24 жовтня, за день до місцевих виборів, розпочався так званий "день тиші", коли заборонена передвиборча агітація.

Читайте також: Опитування показало, скільки українців підуть на місцеві вибори

Нагадаємо, місцеві вибори відбудуться 25 жовтня. Виборчі дільниці відкриються о 8:00 і працюватимуть до 20:00.