Комітет ВР заборонив журналістам 22 видань відвідувати парламент

28 Жовтня 2020, 17:28

Комітет Верховної Ради зі свободи слова заборонив журналістам 22 видань відвідувати парламент. У тому числі журналістам "Слідства.Інфо". Про це повідомляється на сайті комітету.

 

 

Згідно з протоколом засідання комітету, рішення ухвалили за зверненням керівника пресслужби Апарату ВР Ірини Кармелюк.

 

"На сьогоднішній день в парламенті акредитовано 2934 людини від 512 ЗМІ. Оскільки процедура реєстрації ЗМІ дуже проста, то людей акредитується просто безліч, вони валом йдуть. Ми здійснюємо раз на рік перевірку і деяким ЗМІ надсилаємо листи з проханням надати матеріали про роботу парламенту. На запит до 22 ЗМІ відповіли тільки 3, а інші не надали", – розповіла Кармелюк.

 

 

Вона попросила комітет позбавити акредитації журналістів тих видань, які не висвітлюють діяльність Верховної Ради. За її словами, мова йде про 22 ЗМІ та близько сотню кореспондентів.

 

Кармелюк заявляє, що "це не обмеження журналістів", мовляв, якщо вони доведуть, що висвітлюють роботу парламенту, то їм можуть відновити акредитацію.

 

У цей список також потрапило видання "Слідство.Інфо". За словами його керівниці Ганни Бабинець, це є "наступом на свободу слова і тиск на незалежні медіа з боку державних органів".

 

Бабинець також заявила у Facebook, що це рішення комітету будуть оскаржувати та обов'язково повідомлять про це всім міжнародним організаціям.