Комітет ВР підтримав законопроєкт Разумкова щодо відновлення е-декларування

3 Листопада 2020, 17:09

Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики у вівторок, 3 листопада, підтримав законопроєкт №4304 про відновлення електронного декларування у первісному вигляді. Автор документа – спікер парламенту Дмитро Разумков.

 

 

Зокрема, члени комітету визнали законопроект відповідним нормам антикорупційного законодавства. Комітет рекомендує ВР включити його до порядку денного і прийняти проект за основу і в цілому. "За" таке рішення проголосували 6 членів комітету, 4 – утрималися, а 2 були проти.

 

Зауважимо, що законопроєкт президента Володимира Зеленського комітет не розглядав.

 

 

 

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за неправдиві дані в деклараціях та скасував низку повноважень НАЗК. Внаслідок цього рішення НАЗК закрило реєстр е-декларацій. Також, тепер неможливо призначити обраних осіб на посади в органах місцевого самоврядування після місцевих виборів – оскільки НАЗК не може провести необхідної спеціальної перевірки.

 

29 жовтня Кабмін ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їхньої спецперевірки. 

 

Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт, згідно з яким припиняються повноваження складу КСУ. Голова Конституційного суду Олександр Тупицький заявив, що у президентському законопроєкті є ознаки конституційного перевороту в Україні. Крім того, КСУ зазначив, що підтримує введення відповідальності за недостовірне декларування, однак антикорупційне законодавство має чітко визначати коло суб'єктів злочину.