Комітет ВР підтримав проєкт закону, який передбачає позбавлення ЗМІ ліцензії за заперечення агресії РФ

13 Листопада 2020, 15:41

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт, який передбачає покарання для медіа, що заперечують факт військової агресії Росії проти України. Про це 11 листопада повідомляє пресслужба Верховної Ради.

 

 

Законопроєкт №4188 забороняє "трансляцію висловів, що містять заперечення факту воєнної агресії Російської Федерації до України, окупації Російською Федерацією частини території України і ведення Російською Федерацією гібридної війни проти України".

 

Якщо це правило порушив у прямому ефірі гість, то ЗМІ не несе за це відповідальності, але лише якщо працівники телерадіоорганізації вжили заходів, аби припинити це порушення. Якщо працівники медіа цього не зробили, Нацрада може покарати це ЗМІ.

 

Після першого порушення медіа штрафуватимуть, а якщо порушення не були усунені протягом місяця, а також у разі повторного штрафу за таке порушення Нацрада звертатиметься до суду з вимогою скасувати ліцензію цьому ЗМІ.

 

Щоби вказані правила набули чинності, законопроєкт має ухвалити парламент, а потім підписати президент.

 

Як повідомлялося, в українських медіа найчастіше поширюється наратив проросійської пропаганди про «Україну як недодержаву». Про це свідчать результати моніторингу (про)російської дезінформації в українських медіа за 7-13 вересня 2020 року, проведеного «Детектором медіа».