Комітет Верховної Ради розгляне заборону книги про Стуса

19 Жовтня 2020, 19:17

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова на засіданні 20 жовтня розгляне питання щодо рішення Дарницького суду Києва про заборону поширювати книгу Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" через згадування в ній лідера партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука. Про це повідомила голова підкомітету з питань права громадян на інформацію Комітету ВР з питань свободи слова Тетяна Циба.

 

 

"Забороняти книжки – така собі історія. В нікуди. Обов‘язково розглянемо це завтра на засіданні комітету з питань свободи слова", – зазначила Циба.

 

Читайте також: «Заборона говорити на чорне, що воно чорне». Реакції соцмереж на рішення суду щодо Медведчука та книжки «Справа Василя Стуса»

 

Нагадаємо, 19 жовтня Дарницький районний суд Києва частково задовольнив позов народного депутата Віктора Медведчука проти історика Вахтанга Кіпіані – автора книжки «Справа Василя Стуса», – видавництва Vivat та книжкової фабрики «Юнісофт». Медведчук вимагав заборонити видання й розповсюдження книжки «у будь-який спосіб на будь-якій території».

 

Водночас книжку «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані повністю розкупили – і у видавництві Vivat, і в решти дистриб'юторів – після того, як Дарницький районний суд Києва заборонив тиражувати книжку за позовом народного депутата Віктора Медведчука.