На підтримку законопроекту висловилися як республіканці, так і демократи.
Документом передбачено введення візових та фінансових санкцій, зокрема заморожування банківських рахунків, проти російських чиновників, причетних до загибелі у 2009 році в російському слідчому ізоляторі юриста фонду Hermitage Capital Сєргєя Магнітського.
Раніше комітет закордонних справ Палати представників Конгресу Сполучених Штатів також ухвалив законопроект.
Закон може набути чинності після затвердження обома палатами та президентом США.
Росія, у свою чергу, погрожує Сполученим Штатам кроком у відповідь, якщо «закон Магнітського» буде прийнятий. Так, 17 червня помічник президента РФ з міжнародних справ Юрій Ушаков заявив, що якщо у США схвалять документ, який забороняє в'їзд у США низці високопосадовців, причетних до загибелі Сєргєя Магнітського, на двосторонніх відносинах і перезавантажені можна поставити хрест.
Нагадаємо, у квітні Сполучені Штати розкритикували рішення російських слідчих зупинити кримінальне переслідування щодо однієї з обвинувачуваних у справі Сєргєя Магнітского. Представник Держдепартаменту США Вікторія Нуланд заявила, що Вашингтон очікує від російської влади ретельного розслідування обставин смерті Магнітского та притягнення винних до кримінальної відповідальності.
Сєргєй Магнітскій, юрист фонду HermitageCapital, заявив про розкриття ним великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків, взятий під варту і помер у СІЗО в Москві у 2009 році.
Смерть Магнітского викликала хвилю обурення в суспільстві. Правозахисники впевнені, що Магнітський помер через погані умови утримання та відмови у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків.